Резултати ликовног конкурса “Мали Пјер”

У нашој школи 10.03.2023. године одржано је жирирање ликовног конкурса- дечија карикатура „Мали Пјер“. Током претходних година деца и млади у основним  школама показали су велику заинтересованост, а наставници, бројни карикатуристии други поштоваоци дечје карикатуре пружали су деци подршку за овај вид њиховог ликовног изражавања.“Мали Пјер” је настао као право и шанса деце и младих да свету одраслих упуте своје поруке за детињство по мери детета. Тема конкурса била је слободна. У најширем смислу  слободна тема конкурса пружа могућност деци за изражавање свог креативног мишљења и критичко опажање света и појава око себе, али пружа им и могућност да укажу на одрастање без насиља и вршњачку толеранцију. Пристигло је укупно 118 радова из основних школа ГО Гроцка, а Невена Марковић и Милош Илић су имали тежак задатак.

Наша школа остварила је одличне пласмане  и учешће на градском тамичењу:

У првој категорији (од 1. до 4. разреда учествовало је 5  школа и ___56_ ученика):

ПЛАСМАН

Име и презиме ученика

Разред и одељење

1. место

Вукан Стојановић

2. место

Ђорђе Тијанић

Ана Маринковић

2/1

Матија Ненадовић