Сметењаком кроз авантуру

Ученици од 1. до 4. разреда посетили су 13.3.2013. год. позориште „Пан Театар“ у Београду. Гледали су представу „Авантуре гусарског једрењака – Сметењака“. Кроз „буру и олују“ доживљавали су узбуђење и забаву. Одлично су се провели, глумце наградили осмесима и аплаузима и кући понели добро расположење. Циљеви посете позоришту – развијање позитивних социјалних односа међу ученицима, неговање критичког мишљења према понуђеним садржајима, развијање навике праћења културних дешавања, итд. у потпуности су остварени. Сарадња са „Пан Театром“ постоји од јануара 2009. год. када је у нашој школи први пут, током зимског распуста, одржана драмска радионица коју су водили глумци „Пан Театра“. Мотивисаност ученика за радионицу била је изузетно велика и од тада драмска радионица постоји активно у нашој школи током сваке школске године. Ово је прилика да позовемо све заинтересоване ученике да се пријаве и буду чланови радионице – друже се, забављају, развијају своју концентрацију, артикулацију, дикцију, стекну глумачке вештине и спремају велике и мале драмске комаде.