СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ – ДЕЦА КОМПОЗИТОРИ

Поводом завршнице 28. Републичког фестивала дечијег музичког стваралаштва „Деца композитори  – ФЕДЕМУС 2023“ , 27.10.2023.,  одржан је свечани концерт у Великој сали „Донка Шпичек“, Дечијег културног центра у Београду.

На овогодишњи конкурс за дечију композицију у области вокалног и инструменталног стваралаштва стигло је више стотина композиција из четрдесетак места у Србији, које су групно или појединачно компоновала деца из основних и музичких школа. Одлуком стручног жирија ученица наше школе Љубица Фаркаш VI/3, чији је ментор наставница музичке културе Мила Ђачић, са својом композицијом „Валцер у Д – молу“ освојила је прво место у категорији најбоља инструментална композиција. Љубица, иначе, похађа наставу по ИОП -у 3 из предмета музичка култура.

Победничке композиције деце композитора и кантаутори из целе Србије представили су се на завршном свечаном концерту, чији је покровитељ Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Министарство културе Републике Србије.

Наставница музичке културе,

Мила Ђачић