Свечани пријем ученика V разреда

Прелазак са разредне на предметну наставу, односно прелазак у пети разред је једна степеница више и један корак напред у образовању и на  животној стази сваког ђака.

1. септембра 2024. године oкупили смо се у свечаној сали наше школе да нашим петацима пожелимо срдачну добродошлицу и да им упутимо речи подршке.

Поздравивши све присутне и захваливши родитељима, који управо својим присуством у овако значајном тренутку потврђују да су чврст ослонац својој деци, речи подршке за срећан почетак нове школске године и успешан наставак осмогодишњег школовања упутио је директор наше школе Добрица Синђелић. Директор се захвалио учитељицама Љубинки Вагић, Бојани Теофиловић и Вери Крантић и учитељу Милану Сантрачу,  који су поставили темеље  образовања садашњих петака, а затим је поздравио и будуће одељењске старешине: 5.1  Горицу Милошевић, 5.2  Данијелу Апостоловић и 5.3  Драгану Митирћ.

У нашој школи негујемо и развијамо позитивне људске вредности код ученика као и активности које доприносе унапређивању односа заснованих на међусобном поштовању, толеранцији, емпатији, сарадњи и солидарности; негујемо читалаштво и логичко разумевање прочитаног, спорт и здраве стилове живота, континуирано негујемо и развијамо безбедно и подстицајно окружење за учење и развој свих чланова школске заједнице. Будуће петаке ауторским текстовима припремљеним специјално за ову прилику поздравили су Петар Савић и Вукан Стојановић ученици 6/3 разреда, а кроз програм нас је водила Ана Теофиловић ученица 8/1 разреда. Велику подршку у њиховој креативности пружа им наставница српског језика Слађана Вагић.

Након свечаног пријема одељењске старешине су прозвале своје петаке и тако формиравши одељењске заједнице упутили су се у учионице на први ЧОС.

Драги петаци, желимо вам много среће у наставку школовања, желимо вам успешну школску годину и да наставите да нижете успехе уз ваше нове наставнике и одељењске старешине.

Текст и фотографије:

Координатор у реализацији