У дигиталном свету – посета информатичком кабинету II/3

У среду 9.10.2024. године ученици II/3 издвојеног одељења Доња Мала  су имали узбудљиву посету информатичком кабинету, где су се упознали са наставником информатике Николом Кузмановић. Он им је представио дигитални свет и основне елементе десктоп рачунара.

Наставник Никола је на занимљив начин објаснио шта је рачунар и који су његови главни делови. Ученици су сазнали о кућишту, унутрашњим компонентама и важности процесора. Уз помоћ интерактивне презентације, Никола им је показао како сви делови раде заједно да би рачунар функционисао.

Деца су имала много питања и активно су учествовала на часу. Сваки ученик је имао прилику да види рачунар изнутра, што им је помогло да разумеју како све функционише. Ова посета им је отворила врата у свет технологије и подстакла радозналост.

На крају часу ученици су користећи рачунар писали поруке и цртали као знак захвалности наставнику Николи на новим сазнањима.

Одељењски старешина II/3

Ана Синђелић