УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ У ПОСЕТИ ГРАДСКОЈ ОПШТИНИ ГРОЦКА

23.05.2013.године гости градске општине Гроцка били су представници Ученичког парламента наше школе. Након пријема у општини, ученици су обишли храм Свете Тројице у Гроцкој и упознали се са старешином храма Александром Митовићем. Циљ посете ГО Гроцка био је упознавање ученика са радом Скупштине општине Гроцка, као и са радом председника општине и осталих служби општинске управе. Ученике је лично примио председник ГО Гроцка Зоран Марков, као и председник Скупштине општине Спасоје Живановић. Ученици су се упознали са радом  Канцеларије за младе, а све у циљу активирања ученика у предстојећим акцијама.  Преседник Ученичког парламента, ученик Јанко Ковачевић, представио је програм рада Ученичког парламента и при том истакао неке од најважнијих области његовог деловања:

– активности у оквиру пројекта „Школа без насиља“

– безбедност у школи

– истраживање квалитета односа ученик-наставник

– организација културно-забавног живота у школи

– сарадња са школском управом и локалном заједницом

– хуманитарне акције

– улепшавање амбијента школе

– унапређење комуникације и атмосфере унутар школе

На основу наведеног дошло се до закључка да је добробит оснивања Ученичког парламента за ђаке следећи:

-остваривање права гарантованих међународним и националним документима

-прихватање права и одговорности

-уважавање личности ученика

-свестрани развој ученика

-искуство тимског рада

-учење о различитости и недискриминаторном понашању

-јасна и благовремена информисаност свих ученика

-могућност утицаја на одлуке битне за ученике

-квалитет сарадње између ученика и наставника

-веће задовољство радом и животом у школи

Преседник општине као и ученици сложили су се да овакве посете би требало да постану пракса у будућности, како би млади што више били упућени у рад локалне самоуправе. Овом приликом захваљујемо се свим запосленима у ГО Гроцка, као и старешини храма Свете Тројице на срдачном пријему.