Угледни час: Математика, наставна јединица „У, на, ван“ (обрада) у одељењу  I/2 одржан је у уторак 27. септембра 2022.године.

Ученици су током часа математике кроз циљеве и задатке часа,- схватање поделе простора на унутрашњу и спољашњу област, при чему значајну улогу има појам „границе”;  схватање просторног положаја предмета „у – ван – на (граници)” у односу на поделу простора на унутрашњу и спољашњу област.

Уочавање и разликовање положаја објекта у односу на затворене линије; усвајање термина „У, на, ван“.

Не крају часа остварени су  предвиђени исходи, ученици су успешно

уочавали  и именовали просторне релације  у односу на себе, у међусобнонсупротном односу -у, на, ван -у непосредном окружењу и на сликовном/графичком приказу.

Ученици су самостално одређивали и именовали положаје објекта у односу на више других објеката.

Кроз различите примере и задаткеученици су стивали нова искуства и проширили постојећа знања о односу предмета и линије, као и средине у окружењу крозпосматрање, уочавање, именовање, цртање,, проверавање урађеног, игре.

Посебно је дат акценат  на разноврсној расподели задатака, на вршњачком учењу, а затим и на развијању еколошке свести код ученика.( у корпи-ван корпе)

Часу су присуствовале и колеге учитељице Гордана Апостоловић,Мирјана Јашић, Љиљана Кнежевић,Милан Сантрач и стручни сарадник Ана Матејић.

Учитељица

Радица Костадиновић