Уметност и љубав – Дечија недеља

Током Дечије недеље у четвртак 10.10.2024. године, ученици II/3 имали су част да учествују у интерактивном часу са ликовним педагогом и сликарком Миком Ловре. Тема радионице била је Африка, фокусирајући се на културу и традиције Зулу племена. Ученици су имали прилику да открију значај и лепоту Зулу уметности, као и да сазнају о обичајима и начинима живота овог племена.

Мика је осмислила креативне активности у којима су деца могла да изразе своје емоције и идеје кроз сликарство и писање. Посебна пажња посвећена је љубавном писму, инспирисаном Зулу традицијом, што је подстакло ученике да размисле о важности љубави и пријатељства. Ова радионица није само обогатила знање ученика, већ је и ојачала њихову креативност и тимски дух.

Овим путем се захваљујемо нашој Мики.

Одељењски старешина II/3

Ана Синђелић