ОШ“Свети Сава“

Врчин, ул. 29. новембар 15

Предмет: ОБАВЕШТЕЊЕ О УСЛОВИМА УПИСА ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД УСЛЕД ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Поводом дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја,бр. 610-00-00297/2020-07 од 30.3.2020. године, за упис деце у први разред основне школе обавештавамо Вас следеће:

У први разред школске 2020/2021. године упсиују се деца рођена

од 1. марта  до 31. децембра 2013. године и од 1.јануара до 28. фебруара 2014. године.

Смернице:

1. Родитељу/другом законском затупнику, деца која су стасала за упис у први разред, од 1.4.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије, преко Портала еУправа.
  2. Родитељ електронским путем остварује комуникацију са одређеном школом, која ће му после исказа интересовања, електронском поштом послати нотификацију о датуму уписа у основну школу.
  3. На Порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање деце од стране психолога/педагога.
  4. Услуга еЗаказивања термина за упис и тестирање омогући ће родитељима да једним доласком у школу заврше све активности везане за упис детета.
  5. Овлашћена особа школе/секретар школе/ извршиће преко апликације еУписа податке о ученику (извод из матичне књиге рођених, евиденцију пребивалишта и из ИЗИС-а о обављеном лекарском прегледу), сву документацију неопходну за уписдетета у школу.
  6. Обавештење о упису ученика у ОШ“Свети Сава“ у Врчину, бићевидно на порталу еУправа.
  7. Сви родитељи/старатељи, који желе да упишу децу у ОШ“Свети Сава“ у Врчину, почев од 1.4.2020. године, могу да се обрате на следећеe-mail адресе:

1. dobrica.sindjelic@gmail.com /директор школе/
  2. ilinkamarinkovic@yahoo.com /секретар школе/

Срећно са уписом деце у нашу школу и добро нам дошли будући прваци!

С поштовањем,

У Врчину, 30.3.2020. године                                                                                                                                                                                                                                                  Директор школе

Добрица Синђелић