„Уради нешто драстично да смеће постане фантастично“

У циљу развијања свести о заштити животне средине, управљању отпадом, одрживом развоју и рециклажи, сви ученици четвртог разреда наше школе учествовали су у друштвено одговорној акцији „Уради нешто драстично да смеће постане фантастично“. Развијање правилних навика у детињству и младости преноси се на цео живот, али и на животну средину. Са жељом да ученици стечено  знање примене и у оквиру својих породица, идемо и ка циљу да додатно инспиришемо локалну заједницу да предузме акције које  воде ка очувању наше планете.  Организатор ове акције је француско – српска привредна комора, а  партнер у реализацији је Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Током септембра и октобра 2022. године наши ђаци су вредно прикупљали рециклажни материјал од ког су направили конструкције с којима смо учествовали у овом такмичењу. Направили смо колажни лого наше школе, Авалски Торањ и куцу од пластичних чепова за флаше. Радови наших ученика су изложени у холу наше школе, као и на сајту организатора ове акције.

Линк на којем се налазе сви радови: