Васкршње свечаности 11 – 20. април 2014.

На састанку Тима за припрему и реализацију „Васкршњих свечаности 2014“ договорене су следеће манифестације:

петак 11. април изложба ликовних радова на паноима у учионицама и холовима школе

субота 12. април  – Лазарева субота – вечерњој служби у храму Светих апостола Петра и Павла у Врчину присуствоваће ученици наше школе  са вероучитељем Душаном Петровићем.

понедељак 14. април

– 1045 Пролећни крос за ученике I – IV разреда.  Координатори су: наст.разредне наставе Божидар Теофиловић  и  одељењске старешине  I – IV разреда.

– 1000  у сарадњи са Пријатељима деце општине Гроцка изложба шарених јаја ученика свих основних школа са општине и жирирање за градску изложбу; председник жирија сликарка Катарина Нинковић

– 1800  Васкршњи концерт ученика ОМШ

уторак 15. април

– 1200 –  1330  –  осликавање и шарање дрвених јаја  у дворишту црквене порте  (по два ученика из сваког одељења од  I – VIII разреда).

Координатори су проф.ликовне културе Марина Митрић, проф.српског језика Марија Старчевић и  вероучитељДушан Петровић

– 1100– 1300 –  Хепенинг у школском дворишту – цртање кредама у боји и осликавање и шарање дрвених јаја  (по два ученика из сваког одељења од  I – IV разреда).

Координатори су наст.разредне наставе Јелена Козлина, наст.разредне наставе Вера Крантић и наст.веронауке Тања Косијер.

– 1400 – 1500 чланови Ученичког парламента наше школе поклониће честитке и украшена дрвена јаја нашим суграђанима.  Координатори Ученичког парламента и ове активности су  проф.српског језика Марија Старчевић и проф.географије Никола Љешњак

среда  16. април

– 1030  Пролећни крос за ученике V– VIII разреда. Координатори су: проф.физичког васпитања Милан Јерковић   и  одељењске старешине  V– VIII разреда.

– 1010 – 1050  –  Маскембал за ученике I – IV разреда и децу  ПУ „Лане“,  под слоганом „Васкршње јаје“ или „Пролеће“. Пошто већ увелико реализујемо радионице  пројекта „Школа без насиља“ позивамо све учеснике да  своје маске  прилагоде васкршњим и пролећним мотивима, а да се насилне и агресивне маске не користе.  Координатори су одељењске старешине  I – IV разреда и васпитачи  ПУ „Лане“

Васкрс

20. април 2014.г.

Васкршњој Литургији  у храму Светих апостола Петра и Павла у Врчину

присуствоваће ученици наше школе  са вероучитељем Петровић Душаном.