Златна сирена

У сали „Донка Шпичек“,  Дечијег културног центра,  5. 04. 2022. године одржано је градско такмичење „Златна сирена“ у оквиру Дечијих музичких свечаности.

Ученице наше школе  Ана Миленковић 7/3 и Драгана Ђорђевић 6 /3 разреда оствариле су изузетан успех, освојивши прве награде, свака у својој категорији, у жанру  – традиционална народна песма.

Наша школа је позната по бројним културним активностима, а на овај начин још једном подсећамо због чега је бављење музиком у школском узрасту важно:

• музичке активност доприносе унапређењу односа и развоју дружељубивости код деце
  • овакав вид добре праксе заједничког рада сигурно доприносе решавању проблема, уколико постоје, превенцијом насиља, или било каквог другог непримереног понашања
  • заједничко музицирање омогућује учешће свима, без обзира на ниво вештине који појединац поседује
  • таленат се може лако исказати и свима представити
  • ствара се осећај емпатије и заједништва
  • негује се осећај среће и задовољства
  • музицирање је одличан начин да се негују основне вештине, као што су пажња, концентрација, сарадња, стрпљење, разумевање, учење и сл.

Наставница музичке културе,

Мила Ђачић