Државно такмичење из историје и сјајна Емилија Дамњановић

У недељу, 28. маја 2023. године, у Основној школи „Јосиф Костић“ у Лесковцу одржано је државно такмичење из историје. Наша Емилија Дамњановић, ученица 8/1 разреда, освојила је друго место. Овим такмичењем крунисала је своје досадашње успехе и стекла додатна четири бода за упис у средњу школу.

Емилија је дугогодишња учесница такмичења из историје са невероватним талентом за овај школски предмет. У седмом разреду освојила је треће место на општинском, треће место на градском и пласман на државно такмичење. У осмом разреду била је прво место на општинском и треће на градском такмичењу. Такође, учествовала је као члан трочлане екипе са Анастасијом Пешић и Данилом Лазаревићем, на међународном такмичењу „Немањићи“, где се у Бања Луци борила у полуфиналу са најбољим екипама из Србије, Републике Српске и дијаспоре.

Драгој Емилији честитамо свим срцем и желимо јој још веће успехе у наставку школовања!