Ерасмус  програм-„Живи здраво, храни се здраво“

Наша школа је пријавила пројекат у оквиру Ерасмус  програма. Тема пројекта је „Живи здраво, храни се здраво“ а коаутори пројектне пријаве су школска библиотекарка Снежана Теофиловић и учитељица Мирјана Јашић. Носилац свих активности и одговорно лице је директор школе Добрица Синђелић. Одобрење пројекта се очекује у наредним месецима, а у оквиру припрема пред реализацију пројекта ученици наше школе посетили су  13. маја 2021.г. огледно пољопривредно добро у Пударцима у пратњи школске библиотекарке Снежане Теофиловић и наставнице енглеског језика Милене Петровић, која је иначе задужена за И-твиниг платформу у нашој школи. Ученици су ишли до фабрике ПДМ у Пударцима, а затим до воћњака у Камендолу, где су посматрали примену дрона за прскање воћњака средствима за хемијско проређивање рода јабука и брескве. Овом посетом ученици су се и у оквиру професионалне оријентације упознали са применом дигитализације у пољопривреди.