Градско такмичење “Златна сирена”

У сали „Донка Шпичек“, Дечијег културног центра, 30.03.2023године одржано је градско такмичење „Златна сирена“ у оквиру Дечијих музичких свечаности.

Ученици наше школе остварили су изузетан успех:

Лука Тијанић 8/1, прва награда 100 бодова, као солиста у жанру традиционална, страна, народна песма.

Ана Миленковић 8/3 и Драгана Ђорђевић 7/3, прва награда 95 бодова, као дует у жанру традиционална, страна, народна песма.

Наша школа је позната по бројним културним активностима, а на овај начин још једном подсећамо због чега је бављење музиком у школском узрасту важно:

музичке активност доприносе унапређењу односа и развоју дружељубивости  код деце
овакав вид добре праксе заједничког рада сигурно доприносе решавању проблема, уколико постоје, превенцијом насиља, или било каквог другог непримереног понашања
заједничко музицирање омогућује учешће свима, без обзира на ниво вештине који појединац поседује
таленат се може лако исказати и свима представити
ствара се осећај емпатије и заједништва
негује се осећај среће и задовољства
музицирање је одличан начин да се негују основне вештине, као што су пажња, концентрација, сарадња, стрпљење, разумевање, учење и сл.

Наставница музичке културе,

Мила Ђачић