Излет до манастира Пресвете Богородице Тројеручице

У  понедељак  4.децембра на празник Ваведења Пресвете Богородице наша школа је организовала наградни излет  за педесеторо ученика млађих разреда до манастира Пресвете Богородице Тројеручице. Ученици су у пратњи директора Добрице Синђелића, учитељице Радице Костадиновић  и вероучитеља Предрага Младеновића присуствовали на Светој Литургији којом је началствовао владика Иларион(Лупуловић) уз саслужење многобројног свештенства. После Свете Литургије освештан је и славски колач уз присуство наших ђака. На овај начин успостављена је и духовна веза са манастиром Хиландар који празнује поменути празник као своју храмовну  славу. Остали део времена смо са нашим  ђацима   провели у манастирској порти где нам је указано гостопримство од стране  игуманије мати Злате и осталих монахиња. Владика Иларион је наше ђаке благословио уз  даривање  бројаница, књига  и слаткиша.