ЛИКОВНИ КОНКУРСИ ОД 1. ДО 8. РАЗРЕДА

31. Ликовни конкурс „ Железница очима деце  2014.“

• Организатори конкурса су „Железнице Србије“ а.д. „Медија центар“ и „Железнички музеј“.
  • Радове радити на папиру до величине блока бр. 5,  техником по избору ученика.
  • На сваки рад на полеђини написати податке: име и презиме ученика, разред и одељење, назив школе, место, адресу, телефон, е-маил школе и име и презиме наставника.
  • Достављени радови се не враћају.
  • Радове доставити најкасније до 25. децембра 2014. године учитељици Јелени Козлини (1. до 4. разред), и проф. ликовне културе Марини Митрић (5. до 8. разред).
  • Одабрани и награђени радови са овогодишњег конкурса биће изложени у Галерији Железничког музеја у Београду од 9. до 24. фебруара 2015. године.
  • Отварање изложбе је у понедељак 9. фебруара 2015. године у 12:00 сати.

Ликовни конкурс „Сви смо једнаки и можемо заједно!“

• Повереница за заштиту равноправности и Фонд Уједињених нација за децу (UNICEF) организују ликовни конкурс на дату тему.
  • Циљ овог конкурса је промовисање равноправности и поштовање различитости. Желимо да код ученика подигнемо степен толеранције и прихватање различитости и ниво свести и осетљивости за препознавање дискриминације. Својим радовима деца ће послати поруку да смо сви једнаки и можемо да живимо заједно без обзира на лична својства, као што су нација, вера, боја коже, инвалидитет, здравствено стање, пол, имовно стање, старосно доба, изглед и друга лична својства.
  • Сваки учесник може да пошаље највише један цртеж.
  • Цртежи морају бити формата А3, израђени техником по избору ученика.
  • Достављени радови се не враћају.
  • Радове доставити до 18. децембра 2014. године учитењици Јелени Козлини (1. до 4. разред), и проф. ликовне културе Марини Митрић (5. до 8. разред).
  • Награде ће бити додељене у две категорије: најбољи ликовни рад од 1. до 4. разреда, и најбољи ликовни рад од 5. до 8. разреда.

СВИМ УЧЕСНИЦИМА КОНКУРСА ЖЕЛИМО МНОГО СРЕЋЕ!!!