Ликовно – литерарни конкурс на тему екологије „Природа и загађење“

Обавештење

Обавештавамо ученике да наша школа расписује ликовно – литерарни конкурс на тему екологије „Природа и загађење“. Овим конкурсом поспешујемо песничко стваралаштво, а осим естетског доживљаја, поезијом се богати речник, подстиче интелектуални развој и унапређују комуникационе вештине.

Ученици могу да пишу песме које се односе на живу и неживу природу, загађење и заштиту природе и све остале теме о заштити животне средине,  могу сами да осмисле наслов и тематику, а као помоћ предлажемо следеће теме:

– Екологија и ја

– Еколошка песма

– Моја планета

– Чувајмо Планету

– Живим здраво – храним се здраво

Услови конкурса:

1. Учествују сви ученици 1 – 8. разреда
  2. Форма ликовних радова је слободна
  3. Литерарне радове предати у писаној форми (додатно се вреднује писменост, читкост, уредност…).
  4. Радове предати руководиоцима ликовне и литерарне секције
  5. Рок за предају радова је 5. новембар 2021.г
  6. Председник комисије за прегледање биће песник Мирослав Кокошар, а награђени радови биће објављени на сајту школе и у школском часопису
  7. У сарадњи са Бранком Тријићем, наставником ОМШ „Невена Поповић“ одабране песме биће компоноване и снимљене.