Међународно квиз такмичењe „НЕМАЊИЋИ“

Наши историчари на Међународном квиз такмичењу „НЕМАЊИЋИ“

Тема: „Страдање Срба у XX веку“

Сјајна екипа наше школе коју чине Емилија Дамњановић 8/1, Данило Лазаревић 8/3 и Анастасија Пешић 8/1 пласирала се у други круг међународног такмичења „Немањићи“.

На такмичење се пријавило 294 екипе, из Србије 225, Републике Српске 52, Мађарске 8, Италије 7, Хрватске 1 и Шведске 1.

Ово међународно квиз такмичење први пут је одржано 2019. године. Наша школа је учествовала на такмичењу 2020. године  када су се наши ученици пласирали у полуфинале

Сарадници на пројекту су:

• Управа за дијаспору и регионалну сарадњу у Влади Републике Србије Министарство иностраних послова
  • Министарсво за европске интеграције и међународну сарадњу у Влади Републике Српске
  • Министарство просвете у Влади Републике Србије и Влади Републике Српске

Пројекат „Немањићи“ је најмасовнија културна манифестација васпитно-едукативног карактера која окупља младе из Републике Србије, Pепублике Српске, региона и српске дијаспоре са циљем очувања српског културног идентитета.

Такмичење има за циљ да прошири и употпуни знање српске омладине о свим значајним темама које се у редовном школском програму не обрађује у довољној мери. Тема четврте сезоне такмичења је: „Страдање Срба у XX веку“.Такмичење се реализује у три фазе. Прва и друга фаза су елиминационе и одвијају се онлајн, док ће се завршница, у коју улази осам најбоље пласираних екипа, одржати у Бања Луци. Финале ће бити одржано уз радио и ТВ пренос за српске просторе и просторе српске дијаспоре.

Списак пријављених екипа

Резултати првог круга