Општинско и градско такмичење „Шта знаш о Црвеном крсту и давалаштву крви“

У организацији ЦК Србије одржано је општинско такмичење за ученике 4. разреда под називом „Шта знаш о Црвеном крсту и давалаштву крви“. Општинско такмичење је одржано 25.5.2022.год. у ОШ “Никола Тесла„ Лештане. У екипи ученика 4. разреда која је представљала нашу школу били су Лука Ивковић (IV/1), Никола Шкипина (IV/2), Јелена Јордановић (IV/3), Анђелија Ђурђевић  (IV/4) и резерва Филип Аџић (IV/1). Екипа наше школе освојила је 1. место и пласман на градско такмичење. Ученици су добили пригодне поклоне (дипломе, мајице, блокове, оловке, материјал о ЦК).

31.5.2022. године одржано је градско такмичење „Шта знаш о Црвеном крсту и давалаштву крви“ у организацији Црвеног крста Београда уз подршку Градске управе града Београда и Секретаријата за здравство. Такмичење је одржано у „Еко парку“, Бели Поток. Такмичило се 16 екипа. Екипа ОШ “Свети Сава„ , Врчин у истом саставу (Лука Ивковић (IV/1), Никола Шкипина (IV/2), Јелена Јордановић (IV/3), Анђелија Ђурђевић(IV/4) и резерва Филип Аџић (IV/1)) освојила је 4. место. Сем што су се дружили и упознали вршњаке из осталих школа, ученици су након такмичења уживали у прелепом парку који нуди бројне садржаје. Добили су и веома лепе поклоне од организатора (вреће за физичко, бојице, игру „Меморије“, лепезе, дипломе, бомбоне).

Слађана С. Вагић