ПРЕДШКОЛЦИ  У  НАШОЈ  ШКОЛИ

Дечја недеља пружа шансу за развој бољег положаја детета, да оно одраста у што бољим условима, како у породици, средини у којој живи и одраста,  тако и у друштву у целини.

Учитељи који раде у продуженом боравку наше школе Милан Сантрач и Милена Апостоловић, васпитачица ПУ „Лане“, Гордана Живановић, и школска библиотекарка Снежана Теофиловић, у среду 8.10.2014. године организовали су заједнички сусрет у просторијама Основне школе „Свети Сава”. Осмишљене су  различите активности  како би се будући прваци упознали са школом и школским активностима, каои са другарима у продуженом боравку. Предшколци су обишли школу, видели како се ту одвија ђачки живот и кроз игру у просторијама продуженог боравка провели време цртајући и дружећи се. Дружење је организовано са циљем да се кроз заједничке активности деце из вртића и школе изграде чвршћи мостови међу њима и олакша прелазак из једне средине у другу. Окружење је најбитније, да се деца осећају сигурно и заштићено. Успостављање поверења и поштовања између васпитача, наставника и деце најважније је за успех.