Представа „Дервиш и смрт“

Представа „Дервиш и смрт“ рађена према адаптацији романа Меше Селимовића и у режији Слободана Ћустића, одиграна је у уторак 12. априла 2022. године у свечаној сали наше школе од 20.00 часова.

Главна улога, лик дервиша Ахмеда Нурудина, припала је редитељу Слободану Ћустићу, иначе глумцу Београдског драмског позоришта. Написан као роман у првом лицу, текст је адаптирао и режирао и целу своју душу дао Слободан Ћустић, тумачећи унутрашње борбе и искушење једног дервиша трагајући за смислом живота.

Лик Бећира, сина дервиша Ахмеда Нурудина, тумачио  је млади глумац Младен Леро.

Публика је представу одгледала у потпуној тишини и концентрацији, а велики аплауз на крају представе био је награда за извођаче.

Хвала драгој публици – родитељима, пријатељима, наставницима и ученицима наше школе на изузетном одзиву.