Путеви хемичара до суштине образовања – посета Хемијског факултета

Један од начина како ученици да заволе и боље разумеју предмет хемију је стваратње нових ситуација у којима ће ученици примењивати теоријско знање и експериментално искуство за решавање теоријских и експерименталних проблема. С тим у вези дана 20.05.2023. године, 15-оро ученика седмог и осмог разреда, посетили су Хемијскифакултет Универзитета у Београду у пратњи наставницехемије Милице Максимовић. Посета је садржала обилазакхемијске лабораторије, хемијског музеја и хола хемијског факултета. Ученици су уживали у новим, занимљивим и динамичним садржајима. Самостално су изводили експерименте и активно учествовали у свим активностима и дискусијама. Домаћини су били веома љубазни и посвећени сваком ученику, те су исти стекли позитивне утиске и импресије из наведене посете и изразили жељу да поновопосете Хемијски факултет.