Републичко такмичење „ФеДемус“

На Републичком такмичењу ФЕДЕМУС -деца композитори 2022., ученица наше школе Јована Ђорђевић 8/1 освојила је другу награду. Инструментална композиција „Елегија за виолину и клавир“, освојила је гласове и срца жирија, коју је извела са својом другарицом из разреда Леном Јанковић.

Републички фестивал дечијег музичког стваралаштва „Деца композитори“ афирмише дечије музичко стваралаштво и креативан рад одраслих са децом. На конкурсу су учествовали ученици основних и средњих школа, учесници уметничких дечијих установа и удружења на територији Републике Србије. У овако великој конкуренцији успех наше ученице Јоване завређује посебну пажњу, а њен таленат је већ одавно препознат. Ученица похађа наставу музичке културе по посебном програму за талентоване ученике ИОП3 под  менторством наставнице музичке културе Миле Ђачић.

Још једном, честитамо!!!