Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 25. маја 2024. године, одржано је Републичко такмичење из српског језика и језичке културе у Тршићу. Наш храм знања, културе и спорта представљала је Ана Теофиловић, ученица седмог разреда, и од могућих 20 бодова освојила је 19 и тако заузела друго место у Републици Србији. Само један бод јој је недостајао за прво место. На Окружном такмичењу Ана је такође заузела друго место.

Сјајне резултате са Окружног такмичења из српског језика ове године донели су и Душан Јеремић 6/4 (треће место), Сара Курандић 6/2 (треће место) и Мила Стојановић (треће место). Њима је ово био последњи ниво такмичења.

Велику захвалност дугујемо свим нашим ученицима и наставницима који се истичу у заштити и неговању ћирилице, као и у промоцији српског језика и писма.

Користимо ћирилицу, чувајмо своје!