„ПРОНАЂИ ПУТ ДО ЖЕЉЕНЕ ШКОЛЕ“

Наша школа, као менторска школа на општини, по седми пут огранизовала је јединствени догађај на нашој општини – Сајам образовања. Сајам је одржан 23. априла 2019. године, у великој сали Градске општине Гроцка. Тим за професионалну оријентацију, на челу са директором школе господином  Добрицом Синђелићем, а уз помоћ и подршку Градске општине Гроцка и Канцеларије за младе успео је да ове године на једном месту окупи 23 средње школе и гимназије, као и две издавачке куће Вулкан и Бигз.

Сајам је намењен ученицима осмих разреда, њиховим родитељима и наставницима, као и свим заинересованим посетиоцима. Циљ нам је да се млади што боље информишу на преласку из основне у средњу школу и да на основу тог искуства донесу што промишљенију и исправнију одлуку о избору школе и будућег занимања. Преко осам стотина ученика осмих разреда, свих основних школа са наше општине, посетило је сајам и имало јединствену прилику да на једном месту упознају начин рада 23 средње школе.

Сајам је свечано отворила председница наше општине госпођа Живадинка Аврамовић, а затим се присутнима обратио господин Живадин Митрић, члан Градског већа задужен за образовање. У име наше школе госте је поздравила Маша Вукас, председница Ђачког парламента школе.

На седмом сајму образовања представиле су се следеће школе:

1. ГРАЂЕВИНСКА ШКОЛА
  2. ШКОЛА ЗА БРОДАРСТВО, БРОДОГРАДЊУ И ХИДРОГРАДЊУ
  3. СРЕДЊА ТЕХНИЧКА ПТТ ШКОЛА
  4. СРЕДЊА ЗАНАТСКА ШКОЛА
  5. ПОЉОПРИВРЕДНА ШКОЛА ПК “БЕОГРАД”
  6. СРЕДЊА МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „МИЛУТИН МИЛАНКОВИЋ“
  7. ТЕХНОАРТ БЕОГРАД
  8. ТЕХНИЧКА ШКОЛА „ДРВО АРТ“
  9. ГЕОДЕТСКА ТЕХНИЧКА ШКОЛА БЕОГРАД
  10. ТЕХНИЧКА ШКОЛА ГСП
  11. СРЕДЊА ШКОЛА ГРОЦКА