Међународна сарадња наше школе са Основном школом „Тоне Чуфар“ из Марибора, започета 23. 6. 2016. године, потписивањем  Протокола о сарадњи, између директора наше школе Добрице Синђелића и  Шпеле Дрственшек, директорке ОШ „Тоне Чуфар“ из Марибора, настављена је и ове школске године студијским путовањем наших ученика у Словенију. У Марибор је путовало 20 ученика, у пратњи 6 наставника и директора школе.         Наши ученици, чланови фолклора, били су гости на централној приредби поводом 120 година Основне школе „Тоне Чуфар“. Такође, ученици наше школе узели су учешће и на међународном ликовном конкурсу „PO SLEDEH“, а најкреативнији радови били су и награђени. Циљ наше посете била је наставак сарадње двеју школских установа на нивоу размене искустава ученика и наставничког кадра, са циљем бољег упознавања и јачања међусобних веза. Сарадња ученика и наставника наших школа, која траје годинама, допринела је успостављању нових пријатељстава, усвајању и продубљивању нових знања и сазревању позитивног животног искуства савременог наставника и ученика.

Данијела Апостоловић,

координатор Тима за међународну сарадњу