Упознавање ученика са деловима рачунара и инспиративна изложба радова

У среду 5.6.2024. године наставница технике и технологије Ивана Михајловић посетила је ученике првог и другог разреда издвојеног одељења Доња Мала како би им приближила Дигитални свет и предметну наставу. Тема предавања је била: Делови рачунара. На занимљив и прилагођен начин, објаснила је основне делове као што су монитор, тастатура, миш, као и унутрашње компоненте попут процесора, меморије и хард диска.

После презентације, ученици су имали прилику да виде део изложбе радова старијих ученика који су приказивали различите пројекте и макете повезане са техником и технологијом. Ови радови су укључивали различите моделе роботике и друге иновативне пројекте. Млађи ученици су били веома инспирисани креативношћу и иновативношћу својих старијих другова и многи су изразили жељу да и сами учествују у сличним пројектима када порасту. Ова посета је била изузетно едукативна и мотивишућа за све ученике.

Учитељице

Ана Синђелић