Фестивал науке

Највећи регионлни Фестивал науке традиционално је одржаван од 4. до 7. децембра 2014. године. Фестивал се одржава са јасном сврхом да представи, објасни и промовише науку на начин подједнако близак и јасан свима. Због великог интересовања деце школа је оранизовала две групне посете Фестивалу. У четвртак, 4. децембра 2014. године, ученике осмог разреда на фестивал водила је наставнца Александра Бојанић. Ученици су обишли Зептер Еxпо центар, Студенски културни центар и галерију Народне банке Србије. У згради Зептер Еxпо центра имли су прлике да виде разне огледе и експерименте из области хемије, билогје и физике, као и могућност да сазнају како да направе, уоче и разоткрију многе занимљиве и интересантне ствари. У Студенском културном центру, поред огледа и разноврсних излагања, ученици су вођени на две представе. Прва из области молекуларне генетике.  Кроз представу ‘Напета свакодневница једне ДНК’ др Бранко Томић објаснио је шта наша ДНК сваког момента ради. Задивљујућа је чињеница да се свака ДНК садрзи јединствених 3.000.000.000 слова који су омогућили да сваки човек на планети земљи има свој, јединствен ДНК. У другој представи ‘Експозије’ излагачи су представљали разне хемијске експерименте у виду бујних ексползија. У Народној банци било је отворено неколико мањих радионица где су се углавном забављала деца млађих узраста. На Фестивалу сваки ученик имао је прилику да се пронадје у некој од предивних природних наука.