АМБИЈЕНТАЛНА НАСТАВА ПИЈАЦА-БОГАТСТВО ЗДРАВЕ ХРАНЕ

У петак, 12.5.2023.год. у оквиру предмета Свет око нас, наставна јединица: Пијаца-богатство здраве хране, ученици 1/3 су садржаје обрадили и усвојили у непостредном окружењу-на пијаци. Део ученика никада није био на пијаци, па је њихово одушевљење било још веће. Посматрајући и кроз разговор са произвођачима хране  ученици су проширили знања:

• о намирницама биљног и животињског порекла,
  • о значају разноврсне исхране људи,
  • вођењу рачуна о чистоћи намирница које користимо у исхрани

Сем што су разговарали са произвођачима, ученици су  наводили  и примере из сопственог искуства. Купили су биљке (расад поврћа и цвећа) које ће посадити у свом повртњаку или врту. Задатак је да негују своју биљку, посматрају је и прате њен раст и развој.  Овим задатком ученици треба да користе стечено знање и практично примењују научено. Задовољсто што виде ученике на пијаци показали су и произвођачи хране, па су деци поклонили јабуке, расад цвећа и поврћа за наш школски врт и наравно- слаткише. Уживали смо учећи на пијаци и дружећи се са мештанима.

Одељењски старешина 1/3

Слађана Вагић