У ОШ „Свети Сава“ у Врчину, 22.10.2019. године одржан је Базар здраве хране. Учествовала су сва одељења разредне наставе. Штандови су постављени у свечаној сали и у холу школе. Базар представља један од многобројних начина којима се трудимо да код ученика развијемо свест о значају здраве исхране и начинима за очување и развој здравих стилова живота. Мноштво свежег воћа и поврћа у комадном, и виду салата, као и органских сокова. Мноштво зимнице припремљене на природан начин, као и слатких и сланих посластица које су маме, баке, а неретко и тате, спремили за Базар, водећи се обавезом да све мора бити спремљено од здравих намирница и на природан начин. Базар је био изузетно посећен од стране родитеља ученика.