ДРУЖЕЊЕ С КЊИЖЕВНИЦОМ ЈАСМИНКОМ ПЕТРОВИЋ

Поводом Светског дана књиге и у оквиру Путујућег сајма књига, у организацији ОШ „Свети Сава“ из Врчина и Центра за културу Гроцка,  22.04.2015. год. у свечаној сали наше школе за ученике од 1. до 4. разреда одржано је дружење с дечјим писцем Јасминком Петровић, познатој по роману за децу „Најстрашнији дан у мом животу“, као и по писању текста за чувени „Кукурику шоу“. Одржана је промоција књига и прича познате књижевнице кроз интерактивно учешће ученика. Ученици су изговарали поједине улоге из драмских дела поменуте књижевнице, изговарали брзалице по нивоима брзине и гласноће, итд. Настојимо да ученике мотивишемо за читање књижевних дела, развијемо љубав према књижевном језику и развијемо читалачке навике ученика. Ово дружење с књижевницом Јасминком Петровић је још један корак ка остварењу тог циља.